Spotkania z mieszkańcami - Wojciech Król - poseł na Sejm RP
 • Spotkanie z seniorami w Wesołej

  Na spotkanie w Wesołej zaprosili mnie seniorzy. Razem spacerowaliśmy po dzielnicy i rozmawialiśmy o potrzebach mysłowiczan w jesieni życia.
 • Spotkanie na Różyckiego i Nowowiejskiego

  Mieszkańcy ulic Różyckiego i Nowowiejskiego zaprosili mnie na rozmowę. Dyskutowaliśmy o braku miejsc parkingowych, o potrzebie nowego przedszkola i barierach architektonicznych.
 • Dziećkowice: droga do szkoły

  W ramach Tour de Mysłowice odwiedziłem mieszkańców ul. Podgórskiej w Brzęczkowicach. Tak jak wiele osób w Mysłowicach czują, że są zapomnianą częścią miasta.
 • Spotkanie z seniorami w Wesołej

  Na spotkanie w Wesołej zaprosili mnie seniorzy. Razem spacerowaliśmy po dzielnicy i rozmawialiśmy o potrzebach mysłowiczan w jesieni życia.
 • Kolejna wizyta w Brzęczkowicach

  W ramach Tour de Mysłowice ponownie odwiedziłem Brzęczkowice. Mieszkańcy bocznej części ul. Ziętka od lat proszą o budowę drogi, o jej oświetlenie.
 • Kolejne spotkanie na południu Mysłowic

  Na zaproszenie mieszkańców ponownie odwiedziłem południowe rejony naszego miasta. Przy skrzyżowaniu ulic Krasowskiej z Plebiscytową rozmawialiśmy przede wszystkim o bardzo złym stanie ul. Plebiscytowej.
 • Rozmowy w Kosztowach

  W ramach Tour de Mysłowice ponownie odwiedziłem Kosztowy. Z mieszkańcami rozmawiałem o tym, jak rozwiązać problemy Mysłowic.
 • W obronie zielonego terenu na Bończyku

  Na rozmowę w ramach Tour de Mysłowice zaprosili mnie mieszkańcy ulicy Kormoranów w dzielnicy Bończyk. W sobotę miałem przyjemność porozmawiać z liczną grupą mieszkańców zaniepokojonych o przyszłość swojej najbliższej okolicy. 
 • Wizyta podczas meczu Unii Kosztowy

  Jest zwycięstwo! Unia Kosztowy pokonała LKS Zieloni Żarki 4:0! Miałem nie tylko przyjemność kibicować piłkarzom, ale także porozmawiać z wiceprezesem klubu Grzegorzem Piechotą.
 • Spacer przez Kosztowy

  Wraz z Bogusławą Mroczkowską, kandydatką na radną w okręgu nr 4, przeszliśmy przez osiedle Sigma w Kosztowach.
 • Spacer po Brzęczkowicach

  Na trasie Tour de Mysłowice znalazły się też moje rodzinne Brzęczkowice. Z przedstawicielami rady dzielnicy wybrałem się m.in. na Kąt Trzech Cesarzy.
 • Wizyta w Dziećkowicach

  W sobotę odwiedziłem Dziećkowice. Mieszkańcy tej mysłowickiej dzielnicy czują się zapomnianą częścią Mysłowic. Od lat bez odpowiedzi pozostają ich apele o remont ulicy Długiej i budowę chodnika.
 • O problemach nowych mieszkańców Mysłowic

  Dlaczego miasto nie potrafi zadbać o nowych mieszkańców Mysłowic? Na spotkanie w ramach Tour de Mysłowice zaprosiła mnie młoda rodzina, która zdecydowała, że to właśnie w naszym mieście wybuduje dom.
 • O zielonych terenach za stacją Shell

  Z mieszkańcami rejonów Bończyka i Wielkiej Skotnicy spotkałem się na zielonym terenie za stacją paliw Shell, którego sprzedaż wywołała spore kontrowersje i oburzenie mieszkańców.
 • Wizyta w Krasowach i kolejne problemy z MPWiK

  Po raz kolejny mieszkańcy opowiedzieli mi, jak bardzo są rozczarowani funkcjonowaniem MPWiK. Na rozmowę w ramach Tour de Mysłowice przyjechałem do Krasów.
 • Spotkanie z mieszkańcami ulicy Prusa

  Kolejnym przystankiem na trasie mojego Tour de Mysłowice była ulica Prusa. Jej mieszkańcy oczekują gruntownych zmian w mieście.
 • Wiejska bez asfaltu. Spotkanie w dzielnicy Larysz

  Kolejnym miejscem, które odwiedziłem na zaproszenie mieszkańców, była ulica Wiejska w dzielnicy Larysz.
 • Kolejne spotkanie w dzielnicy Ławki

  W poniedziałek (17.09) ponownie odwiedziłem dzielnicę Ławki, tym razem na zaproszenie pani Gabrieli. Nie bez powodu mieszkańcy tej dzielnicy uważają, że magistrat zapomniał o jej istnieniu.
 • Wesoła: wizyta na Harcerzy Śląskich

  Po moich ostatnich odwiedzinach w Wesołej dostałem kolejne zaproszenia do tej dzielnicy. Tym razem mieszkańcy poprosili mnie o spotkanie na ulicy Harcerzy Śląskich. Stan nawierzchni jest tam fatalny, brakuje chodnika, a do tego mieszkańcy mają problem z podłączeniem się do miejskiej kanalizacji.
 • O wandalizmie w dzielnicy Bończyk

  Do dzielnicy Bończyk zaprosili mnie pani Urszula i pan Marcel. Największymi bolączkami mieszkańców są szerzący się wandalizm i brak porządku. Aby ukrócić akty wandalizmu, przydałby się tam bardziej rozbudowany monitoring. Rosnące tam drzewa nie są regularnie przycinane, ponadto mieszkańcom Bończyka brakuje zielonego skweru, w którym mogliby odpocząć.
 • Spotkanie z panią Katarzyną w Janowie

  Pani Katarzyna zaprosiła mnie na Janów. Była to już moja kolejna wizyta w tej dzielnicy w ramach Tour de Mysłowice. Rozmawialiśmy o uciążliwych awariach oświetlenia ulicznego, problemach z komunikacją autobusową oraz braku perspektyw dla młodych. Co nieco rozmawialiśmy także o historii.
 • Długi spacer przez centrum Mysłowic

  Młody mysłowiczanin, pan Robert, chciał się ze mną spotkać, by przede wszystkim porozmawiać o mysłowickim Starym Mieście. Bardzo się cieszę, że odzew na Tour de Mysłowice jest także wśród młodych mysłowiczan! Z panem Robertem przeprowadziliśmy fascynująca rozmowę, przez co nasz spacer był wyjątkowo długi, a po drodze do naszej dyskusji… czytaj więcej Długi spacer przez centrum Mysłowic
 • Wizyta na Hubertusie

  Jak miasto powinno współpracować z kołem wędkarskim i jak utrzymać porządek po mysłowickiej stronie stawów #Hubertus? O tym wraz z Wiesław Tomanek rozmawiałem z prezesem koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 37, Krzysztofem Kruzelem podczas wizyty na Hubertusie.
 • Problem z potokiem ławeckim

  Weekend zakończyłem w Ławkach, gdzie pojechałem wraz z Jeremiaszem Świerzawskim. Mieszkańcy tej dzielnicy zmagają się z trudnym tematem zanieczyszczonego potoku oraz brakiem placu zabaw na miarę XXI wieku.
 • Szambo wstydu. O problemach z podłączeniem do kanalizacji w Kosztowach

  Kolejny punkt na mapie mojego Tour de Mysłowice to smutny obraz kondycji mysłowickich wodociągów… Pan Krzysztof chce się przeprowadzić do Mysłowic, przy bocznej ul. Kosztowskiej buduje dom. Naturalnym jest, że chce podpiąć się do miejskiej sieci wodociągów i kanalizacji. Jednak jako kolejna osoba w tym mieście usłyszał, że się nie… czytaj więcej Szambo wstydu. O problemach z podłączeniem do kanalizacji w Kosztowach
 • Z przedsiębiorcami o problemach przy Mikołowskiej

  Na zaproszenie pani Anety Pasiut oraz pana Andrzeja spotkałem się z przedsiębiorcami pracującymi przy ulicy Mikołowskiej. Spore problemy w codziennym funkcjonowaniu sprawiają im droga dojazdowa, mają też spore problemy z mysłowickimi wodociągami.
 • Stare Miasto: Spotkanie z Panem Januszem

  W ramach Tour de Mysłowice, na zaproszenie Pana Janusza, odwiedziliśmy mysłowickie Stare Miasto. Nasza rozmowa w głównej mierze dotyczyła problemu pustostanów i braku estetyki.
 • ul. Piastów Śląskich: spotkanie z Panią Renatą

  W poniedziałek (1.09) spotkałem się z Panią Renatą, mieszkanką dzielnicy Wesoła. Nasza rozmowa dotyczyła przede wszystkim zagospodarowania terenów zielonych tej dzielnicy. Rozmawialiśmy także o mającym powstać w tamtej okolicy skateparku.
 • ul. Powstańców: Spotkanie z Panem Zbigniewem

  Porządek i estetyka przestrzeni publicznej, zwłaszcza tej w okolicy ulicy Powstańców były głównymi tematami wtorkowego spotkania (4.09) w ramach Tour de Mysłowice.
 • O bezpieczeństwie dzieci z Wesołej

  Z inicjatywy pani Patrycji spotkałem się z grupą rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej w Starej Wesołej. W ramach mojego Tour de Mysłowice zostałem zaproszony w ten rejon, ponieważ brakuje tam chodnika i rozwiązań, które zapewnią dzieciom bezpieczną drogę do szkoły.
 • ul. Janowska: spotkanie z Panią Beatą i Panem Dawidem

  Tour de Mysłowice rozpocząłem od odwiedzin Pani Beaty i Pana Dawida. Z mieszkańcami dzielnicy Janów rozmawiałem o poprawie bezpieczeństwa na ulicy Janowskiej.
 • Spotkanie na Piasku w sprawie cmentarza żydowskiego

  W dzielnicy Piasek spotkałem się z panami Bogusławem i Sławomirem. Nasza rozmowa dotyczyła notorycznych dewastacji, jakie mają miejsce na zabytkowej, jedynej w Mysłowicach, żydowskiej nekropolii.
 • Na Wyspiańskiego o problemach mieszkańców MZGK

  Na ulicy Wyspiańskiego po raz kolejny tematem rozmowy były wieloletnie zaniedbania MZGK. Pani Ewa zwróciła uwagę na ciągnący się latami problem związany z wilgocią i grzybem w nieruchomości.
 • Spotkanie na Szymanowskiego

  Kolejnym punktem na mapie mojego Tour de Mysłowic była ulica Szymanowskiego, na którą zaprosiła mnie pani Jolanta. Nasza rozmowa dotyczyła wieloletnich zaniedbań Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej w zarządzaniu miejskimi nieruchomościami.
 • ul. Zamenhoffa: Spotkanie z Panem Rafałem

  Tour de Mysłowice trwa; Pan Rafał zaprosił mnie na Wesołą, na ulicę Zamenhofa. Mieliśmy przyjemność porozmawiać na wiele różnych tematów, m.in. o konieczności remontu ul. 3 Maja, budowie chodnika i przejścia dla pieszych.