Okręg IV - Wojciech Król - poseł na Sejm RP

Antoni Paweł Zazakowny

Radny, ekonomista

Urodził się i mieszka w Mysłowicach. Jest absolwentem Politechniki  Śląskiej w Gliwicach. Pracuje w administracji publicznej. Oprócz pracy zawodowej, jest także Radnym Rady Miasta Mysłowice. Pracuje w Komisji Finansów i Rozwoju oraz Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Ma żonę Renatę i córkę Agatę. Czas wolny wraz z rodziną lubi spędzać jeżdżąc na rolkach. 

Marek Piotr Mikuła

Nauczyciel

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na co dzień jest nauczycielem i wychowawcą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Często organizuje i włącza się w organizację akcji charytatywnych na rzecz dzieci z Mysłowic. Współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mysłowicach przy organizacji obchodów Dnia Dziecka i Dnia Organizacji Pozarządowych. Mieszka w Mysłowicach, jest mężem i ojcem.

Maria Barbara Krutysza

Handlowiec

Z wykształcenia jest handlowcem. Od 25 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Znając realia i problemy, chce wspierać lokalnych przedsiębiorców. Przez wiele lat działała w stowarzyszeniu „Rodzina Kolpinga”. Pomagała także w tworzeniu pierwszych zespołów wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości. Regularnie włącza się w organizację różnych akcji pomocowych na rzecz mieszkańców Mysłowic. Współpracując z magistratem, zrealizowała inicjatywę lokalną, dzięki której park na Wesołej otrzymał donice, kwiaty i kosze na śmieci. Jest jedną z autorek zwycięskiego projektu w sprawie budowy skateparku i miasteczka rowerowego w Wesołej w ramach II edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Od czterech kadencji działa w Radzie Dzielnicy Wesoła. Jest mężatką, ma dwie dorosłe córki.

Hanna Katarzyna Kuligowska

Nauczycielka

Jest pedagogiem, nauczycielem wychowania plastycznego. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. KEN w Krakowie, studia podyplomowe  w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej z zakresu zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą. W Mysłowicach mieszka od 30 lat. Pracuje w szkole podstawowej i w szkole policealnej. Pasjonuje ją kreatywna praca z dziećmi, możliwość kreowania nowej przestrzeni w starych zaniedbanych budynkach szkolnych, poprzez tworzenie wielkoformatowych dekoracji. Ponadto interesuje się kulturą, sztukami plastycznymi, architekturą, scenografią i florystyką.

 

Agata Barbara Dyjas-Kuczka

Adwokat

Jest prawnikiem. Od pięciu lat prowadzi własną kancelarię adwokacką w Mysłowicach. Od tego czasu udziela także bezpłatnych porad prawnych, potrzebującym takiej pomocy mieszkańcom Mysłowic. Od trzech lat aktywnie uczestniczy w pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Od urodzenia mieszka w dzielnicy Dziećkowice. Jej pasją są podróże. Ma męża Marcina oraz dwójkę dzieci: syna Borysa i córkę Blankę.

Bogusława Małgorzata Mroczkowska

Emerytowana pielęgniarka, społecznik

Mysłowiczanka, związana głównie z dzielnicami Kosztowy oraz Wesoła. Jest absolwentką Liceum Medycznego w Mysłowicach. Ukończyła socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2006-2011 pracowała w Mysłowickim Centrum Zdrowia na stanowisku pielęgniarki przełożonej. Obecnie jest na emeryturze, ale nie rezygnuje ze społecznej aktywności. W latach 2005-2009 była Radną Rady Dzielnicy Kosztowy. Ma męża Bogumiła. Ogromną radość daje jej pomaganie innym. Lubi mieć wpływ na to, co się wokół niej dzieje i lubi słuchać ludzi, rozmawiać o ich problemach i potrzebach. Kocha książki, muzykę, zwierzęta i podróże.

Renata Krystyna Polak

Społecznik

W Mysłowicach mieszka od 32 lat. Zajmowała się wychowywaniem dzieci i przez 17 lat prowadziła własną działalność gospodarczą. Wraz z mężem ma cztery dorosłe już córki: Klaudię, Natalię, Kingę i Tinę. Jest także szczęśliwą babcią ósemki wnucząt. Kocha teatr i operetkę. Miejscem jej pierwszej pracy był Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie zajmowała się organizacją widowni. Jest członkiem Rady Dzielnicy Wesoła, gdzie aktywnie działa, w szczególności na rzecz jej najmłodszych mieszkańców. 

Piotr Głowacki

Przedsiębiorca, alpinista

Mieszka w Mysłowicach. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Jego wielką pasją jest wspinaczka wysokogórska. Jest członkiem zarządu Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Współorganizator i uczestnik kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski, Antarktydy i Atlasu. Stworzył autorski program “Korona Ziemi z Rozrusznikiem”. Jako alpinista wspina się z tym urządzeniem i udowadnia, że nawet osoby z rozrusznikiem mogą zajmować się wspinaczką wysokogórską.