Okręg III - Wojciech Król - poseł na Sejm RP

Prof. Jacek Antoni Szołtysek

Ekonomista, logistyk miast

Profesor, kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od ponad 15 lat zajmuje się potencjałem logistyki w zarządzaniu miastem. Jest autorem siedmiu podręczników akademickich oraz ponad 130 artykułów naukowych. Prowadzi wykłady z logistyki miasta w Polsce, Rosji, Ukrainie, Kazachstanie i Palestynie. Posiada duże doświadczenie menedżerskie – pełnił funkcje zarządcze najwyższych szczebli w instytucjach bankowych, usługowych oraz w spółkach produkcyjnych. Uczestniczył w licznych szkoleniach w Holandii, Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem Złotego Laura Umiejętności i Kompetencji. Swoją wiedzę i doświadczenie chce wykorzystać w Radzie Miasta. Oprócz idei smart city oraz zastosowania logistyki miasta w Mysłowicach, chce także zająć się pobudzaniem aktywności społecznej oraz wspieraniem ruchów miejskich.

Joanna Magdalena Pniok

Była dyrektor Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach

Mysłowiczanka, szczególnie związana z Brzęczkowicami. Jest emerytowanym nauczycielem, wieloletnim dyrektorem Gimnazjum nr 3. Ma męża,  dwójkę dzieci oraz pięcioro kochanych wnucząt. Uwielbia dobrą książkę, teatr i dobrą muzykę. Rekreacyjnie uprawia sport. Jako radna chce zająć się oświatą, właściwym doposażeniem szkół oraz promocją miasta w regionie. Jej marzeniem jest stworzenie stowarzyszenia, udzielającego bezpłatnej pomocy i wsparcia psychologicznego osobom chorującym na raka.

 

Marcin Kacper Stroński

Bankowiec, społecznik

W Mysłowicach mieszka od 10 lat. Jest pracownikiem banku komercyjnego, a przy tym autorem artykułów i nagradzanych esejów z zakresu etyki w finansach. Jest zafascynowany historią Mysłowic, co motywuje go do działania. Współautor i zwycięzca Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego I edycji na Kącie Trzech Cesarzy i Promenadzie, który uzyskał poparcie 2,5 tysiąca mieszkańców, jako radny chce ten projekt dokończyć. Był przewodniczącym Rady Dzielnicy Brzęczkowice i Słupna. Jest także przewodniczącym Krajowej Sekcji Bankowców NSZZ „Solidarność” oraz członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego, w której pracuje nad kwalifikacjami pracowników branży finansowej. Lubi pomagać ludziom. Jako wolontariusz prowadzi dla młodych ludzi lekcje z zakresu finansów i bankowości w projekcie „Bakcyl”. Ma żonę Patrycję oraz trójkę dzieci: Klarę, Nikodema i Ignacego. Wolny czas lubi spędzać z rodziną na wyjazdach. Jest miłośnikiem dobrej lektury, sam także pisze. Prowadził blogi, a przez kilka lat był redaktorem naczelnym strony poświęconej Mysłowicom.

Jerzy Jan Sorek

Były dyrektor ZSzP nr 2, prezes fundacji „Sport i Edukacja”

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończył również studia podyplomowe z odnowy biologicznej.  Zawodowo związał się ze szkolnictwem, gdzie sporą część swojego życia poświęcił zarządzaniu szkołą podstawową, a potem zespołem szkolno-przedszkolnym. Jego odskocznią od trudów dyrektorowania było prowadzenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Astra”, który działał przez wiele lat. Z ogromną pasją i zaangażowaniem amatorsko uprawiał siatkówkę. Uwielbia jeździć na nartach, kocha polskie morze, żeglarstwo i turystykę górską. Wolne chwile umila sobie grą na instrumentach muzycznych. Z racji swoich pasji w fundacji odpowiada głównie za dział „Sport”.

Aleksandra Anna Folek

Nauczycielka

Od urodzenia mieszka w Mysłowicach. Jest nauczycielką języka hiszpańskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Mysłowicach oraz w katowickim Zespole Szkół Społecznych Omega. Interesuje się wszelkimi aspektami związanymi z krajami hiszpańskojęzycznymi. Jej wielkimi pasjami są również muzyka i piłka nożna.

Krystyna Iwona Bajer

Pracownik biurowy

Jest rodowitą mysłowiczanką. Pracuje w Mysłowickim Ośrodku Kultury na stanowisku specjalisty do spraw zamówień publicznych i sekretariatu. Ma 41 lat, a od 15 lat jest zaangażowana w życie brzęczkowickich szkół, w których aktywnie działa w radach rodziców. Wraz z mężem oraz dwojgiem dzieci mieszka w Brzęczkowicach. Do Rady Miasta Mysłowice kandyduje po raz pierwszy.

Mateusz Oskar Obrzut

Student medycyny

Przedstawiciel piątego pokolenia rodziny, mieszkającej w Mysłowicach. Tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Czas wolny lubi spędzać aktywnie - pływa i jeździ na nartach. Nauka jest jego pasją. Lubi uczyć się języków obcych. Mówi w języku angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Interesuje się także naukami ścisłymi, w szczególności fizyką kwantową. Reprezentował nasze miasto na licznych konkursach o zasięgu wojewódzkim, gdzie niejednokrotnie zdobywał laury, budując pozytywny wizerunek Mysłowic. Chce, aby w naszym mieście prowadzone były aktywne działania na rzecz profilaktyki zdrowotnej, zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz, aby miasto zapewniło mieszkańcom miejsca rekreacji i wypoczynku.