Okręg II - Wojciech Król - poseł na Sejm RP

Wiesław Sylwester Tomanek

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mysłowice, emerytowany górnik

Przedstawiciel środowisk górniczych w mysłowickiej Radzie Miasta. Jest radnym od dwóch kadencji. Podczas ostatnich wyborów samorządowych uzyskał w swoim okręgu 514 głosów. Niemal przez całe swoje życie zawodowe związany był z Kopalnią Węgla Kamiennego „Mysłowice”, gdzie pełnił m.in. funkcję Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy. Do dziś działa w Związku Zawodowym Górników Emerytów w Polsce przy KWK „Mysłowice – Wesoła”. Jest Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Mysłowice, zasiada w Komisji Edukacji Kultury i Sportu, Komisji Finansów, Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz w Społecznej Komisji Mieszkaniowej, gdzie pełni funkcję przewodniczącego. Wcześniej przez wiele lat działał w Radzie Osiedla Bończyk – Tuwima, pełniąc tam m.in. funkcję przewodniczącego zarządu.

Sebastian Dominik Roncoszek

Pracownik Polskiej Grupy Górniczej

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Katowicach. Skończył studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji ze specjalnością zarządzanie i ochrona środowiska. Był kierownikiem i instruktorem Ośrodka Szkolenia Kierowców „Holdek”.  Wraz z żoną prowadził rodzinną firmę „Roncoszek”. Obecnie pracuje w Polskiej Grupie Górniczej oddział KWK „Mysłowice – Wesoła”. W latach 2010-2014 był Radnym Rady Miasta Mysłowice. W Mysłowicach mieszka od urodzenia. Ma żonę Agnieszkę i synka Antosia. Wolny czas spędza na wycieczkach rowerowych, górskich spacerach lub na basenie.

Izabela Monika Sanhen

Pielęgniarka, społecznik

Od urodzenia  mieszka w dzielnicy Janów. Jest pielęgniarką. Od 1996 r. związana jest ze szpitalem im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach, obecnym Katowickim Centrum Onkologii. Od kilku lat aktywnie i z sukcesami działała w Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3, od dwóch lat pełni funkcję przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4. Od roku jest członkiem zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Regionu Śląskiego, a od dwóch lat jest członkiem prezydium zarządu Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Katowickim Centrum Onkologii. Od 2015 roku jest Radną Dzielnicy Janów Miejski - Ćmok. Jest osobą skuteczną, odważną i wrażliwą na potrzeby mieszkańców. Wierzy, że Mysłowice mają potencjał i potrafi tą wiarą zarażać innych oraz mobilizować do wspólnego działania. Ma męża Dariusza i dwoje wspaniałych dzieci: Martynę i Jakuba. Czas wolny uwielbia spędzać z rodziną i przyjaciółmi na górskich szlakach.

Aneta Joanna Pasiut

Ekonomistka

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest specjalistką w zakresie finansów, rachunkowości oraz funkcjonowania instytucji finansowych. Jest osobą kreatywną, uczynną i otwartą na problemy ludzkie, przez co zyskała zaufanie lokalnej społeczności. Zawsze dążyła do postawionych sobie celów. Pasjonują ją podróże i poznawanie nowych kultur. W latach 2010-2014 była Radną Dzielnicy Janów Miejski - Ćmok.

 

Piotr Dariusz Kasperski

Trener, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

W Mysłowicach mieszka od urodzenia. Od 30 lat pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego. W latach 1999 - 2017 był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłowicach. Praca z dziećmi daje mu dużo pozytywnej energii, natomiast, dzięki pełnieniu funkcji dyrektora, miał szansę sprawdzić swoje umiejętności menedżerskie. Nawet w czasie wolnym nie zapomina o sporcie – kilka razy w tygodniu można go spotkać biegającego po mysłowickich ścieżkach. Wraz z żoną i córką organizuje wycieczki rowerowe. Jego drugą pasją jest muzyka. W Radzie Miasta Mysłowice chce skupić się na kwestiach związanych z edukacją, sportem, rekreacją oraz ochroną środowiska. Jest autorem dwóch projektów złożonych w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Drugi z nich, plac zabawowo-rekreacyjny w Kosztowach, wciąż ma szansę na realizację.

Jadwiga Szweda

Pielęgniarka

Od 26 lat jest pielęgniarką, w tym przez 18 lat zawód ten wykonywała w Szpitalu nr 2 im. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach. Obecnie pracuje w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Ma męża Mariusza i dwie córki: Sylwię i Hannę. Wraz z rodziną uwielbia spędzać czas na aktywnym wypoczynku. Do jej pasji należą jazda na rowerze, spacery i odpoczynek na ogródku działkowym w naszym mieście.

Rafał Piotr Kalinowski

Nauczyciel, trener siatkówki

Jest przedstawicielem czwartego pokolenia swojej rodziny, które wychowało się w Mysłowicach. W dużej mierze losy jego przodków można powiązać z KWK „Mysłowice”, w której pracowali jego pradziadkowie oraz dziadkowie. To tutaj chodził do szkoły i założył rodzinę, również w Mysłowicach urodziły się jego dzieci. Jego pasją od zawsze był sport. Jest nauczycielem wychowania fizycznego oraz trenerem piłki siatkowej. Z jego inicjatywy powstał klub Lechia Volleyball Mysłowice, którego jest prezesem.

Tomasz Roman Katan

Przedsiębiorca

Urodził się w Siemianowicach Śląskich, od 16 lat mieszka w mysłowickim Janowie. Z wykształcenia jest kierownikiem produkcji filmowej i telewizyjnej. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Wcześniej ukończył kurs aktorski w krakowskim Studiu L'art i studiował w PWST im. Ludwika Solskiego na wydziale we Wrocławiu. Wolny czas spędza biegając i spacerując po górskich szlakach. Jest szczęśliwym mężem Joanny i ojcem Matyldy.

Anna Aleksandra Kaczmarzyk

Nauczycielka

Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach ze specjalnością zarządzanie sportem. Jest menedżerem sportu i turystyki. Obecnie pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Mysłowicach. Posiada międzynarodową klasę taneczną S, a swoje umiejętności przekazuje, prowadząc zajęcia taneczne w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Jest także instruktorem narciarstwa alpejskiego. Dużą radość sprawia jej organizowanie spotkań kulturalnych i imprez sportowych. Od 12 lat jest dyrektorem organizacyjnym i artystycznym Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Mysłowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w  organizowaniu wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Jest wiceprzewodniczącą Koła Mysłowice Platformy Obywatelskiej RP. Ma męża Tomasza i synka Piotrusia.